Lai kvalitatīvi un ar atbildību rūpētos par sabiedrības redzi visā dzīves garumā, ir nepieciešama vienkārši lietojama un relatīvi lēta mobila redzes funkciju novērtēšanas ierīce, ar kuras palīdzību var nodrošināt redzes funkciju skrīningu ārpus redzes speciālistu prakses vietām. Redzes skrīnings ir nepieciešams, lai agrīni identificētu redzes problēmas, tādejādi samazinot redzes problēmu tālāku attīstību.

Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas ERAF projekta Nr. 2DP/2.1.1.1.0/10/APIA/VIAA/027 “Skolas vecuma bērnu redzes un redzes uztveres traucējumu pētīšana un diagnostikas metodiku izstrāde” ietvaros tika izstrādāta redzes skrīninga metodika, kas sevī ietver datorizētus redzes funkciju izvērtēšanas testus un redzes skrīninga prototipu, uz kuru iegūts LR Patents Nr.A61B3/18 15012 A, P-13-205 “Redzes funkciju novērtēšanas ierīce” (autori Trukša, R., Krūmiņa, G., Fomins, S., Lācis, I., Kassaliete, E., Švede, A., & Ikaunieks, G. – pieteikts 06.12.2013., publicēts 20.06.2015.).

Ar izstrādāto ierīces prototipu ir iespējams veikt automatizētu redzes skrīningu bez augsti kvalificēta redzes speciālista uzraudzības. Pētījumu laikā ir izstrādāta un apgūta skolas vecuma bērnu redzes skrīninga metodika, iegūtas prasmes veidot datorizētus redzes funkciju novērtēšanas algoritmus, kā arī izgatavot elektromehāniskās ierīces-prototipus. Visas tiesības uz redzes skrīninga metodiku un redzes skrīninga iekārtu pieder Latvijas Universitātei.

Tehnoloģijai ir nepieciešama turpmāka attīstība pirms to būs iespējams komercializēt kā produktu. Prototipa attīstība līdz augstākam TRL un virzība uz komercializāciju tiks izstrādāta šajā projektā.